Soğuk Hava Depoları

Soğuk Hava Depoları

Soğuk hava depoları, Soğuk Oda, Soğuk Depo, Buzhane, Soğuk Hava Deposu isimleri ile adlandırılan soğuk depolama odaları başta gıda olmak üzere ilaç, kozmetik, plastik sanayi, turizm, yemek ve restorant işletmeciliği gibi sektörlerde olmazsa olmazın başında gelir. Kullanım amacına göre farklı derecelerde ve farklı boyutlarda olabilirler. Soğuk hava deposu yaptırırken dikkat edilmesi gereken kurallar vardır bu kuralların bilinçli bir şekilde işin ehli olan kimseler tarafından yaptırılmasına özen gösterilmelidir. Depolanacak ürünün cinsi, miktarı, depolama süresi, nem oranı, ürün sirkülasyon zamanları soğuk oda kapasite hesaplamalarında önemli verilerdir.

Soğuk hava depoları depolanan ürünlerin tazeliğini korurken uzun süreli muhafaza edilmesinide sağlar. Böylelikle mevsimi dışındaki zamanlarda bile depolanmış ürünler sağlıklı şekilde tüketime hazır bulunur.

Soğuk depoların doğru hesaplamalar ile kaliteli malzemelerden yapılması hem ekonomik hemde sağlık açısından önemlidir. İlk maliyetinin yüksek olması sebebiyle daha düşük maliyetli kalitesiz ürünler ile yapılan soğuk depolar ileriye yönelik hem zaman hemde maddi kayıplara sebep olmaktadır. Kaliteli malzemeler ile yapılmış soğuk depolar ise hem enerji sarfiyatı hemde kullanım ömrü bakımından idealdir. Gelişen teknoloji ile paralel olarak geliştirdiğimiz ürünlerimiz ile müşterilerimize ekonomik, uzun ömürlü ve profesyonel hizmet sunmayı hedeflemekteyiz.